Stanowisko Nowackiej w sprawie zaglądania do łóżek

Niedawno ukazał się w tygodniku „w Sieci” artykuł stawiający odważną tezę: Anna Grodzka (dawniej Krzysztof Bęgowski) publicznie udaje transseksualistkę a prywatnie żyje w „tradycyjnym” związku z kobietą.

wsieci_inna_twarz_anny_grodzkiej_1937

Czy jest to prawda, czy nie, tego nie wiemy, ale warto zwrócić na stanowisko Barbary Nowackiej na temat zajmowania się życiem prywatnym polityków:

„Jak nisko trzeba upaść, żeby pisać takie artykuły jak ten szkalujący Annę Grodzką? Szkoda, że prawica z takim zapałem nie prześwietla programu czy dotychczasowych dokonań Ani.”

„Niech dziennikarze zapoznają się z programem Zielonych i z wcześniejszym programem Ruchu Palikota, z którego Grodzka została posłanką. I niech przejrzą jej aktywność poselską. Ona zajmuje się głównie sprawami społecznymi, polityką socjalną, pomocą najuboższym. Tematyka wolności i równości to margines jej działania.”

Czy na podobne stanowisko możemy liczyć w sprawie Magdaleny Ogórek, innej kandydatki lewicowej, ale akurat mniej lubianej przez Panią Basię?

„Akurat to kim jest partner, partnerka pierwszej osoby w państwie ma znaczenie… Bo gdzieś musimy mieć zaufanie do ludzi, którzy będą nas reprezentowali. Jestem zdziwiona, że SLD nie przygotował odpowiedniej strategii, by różne sprawy osobiste Ogórek były wyciągane przez brukowce… To podstawowe rzeczy.”